PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118708}
5,6 23 223
oceny
5,6 10 1 23223
3,3 3
oceny krytyków
Elektra
powrót do forum filmu Elektra

Ręka

użytkownik usunięty

mam pytanie- oglądałem wczoraj Elektrę gdyż leciała akurat na TV4, i po zakończeniu zastanawia
mnie jedna rzecz: jaki los Ręki po zakończeniu filmu? W filmie zabija tylko Kirigiego i nie zostaje
wyjaśnione co z głównym przywódcą Ręki- ojcem głównego złego, oraz resztą rady. Dodatkowo nie
rozumiem czemu ta pomocniczka Kirigi'ego rzuciła urok na jedno z członków rady Ręki ?

ocenił(a) film na 2

Nie wiadomo. Nie wyjaśnili tego. Ale szczerze mnie to nie obchodzi, bo ten film i tak jest do bani.

ocenił(a) film na 6

Ręka w komiksach to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych grup przestępczych. Zdziwiłbym się, gdyby ktokolwiek, kiedykolwiek doprowadził do jej całkowitego zniszczenia, czy to w komiksach, czy filmach. Dodatkowo film wyraźnie mówi, że Ręka jest współczesnym wcieleniem zła, a ze złem, jak wiemy, można walczyć, lecz całkowite jego wyniszczenie jest raczej niemożliwe.

Historia jest słaba, ale przyznaję że pozostawienie wątku Ręki (ojca Kirigiego itp.) to jeden z lepszych zabiegów. Przecież celem Elektry wcale nie było zniszczenie tej organizacji, chyba nawet nikt w filmie o tym nie wspomniał (raczej niewielu uważało to za możliwe). Celem było uratowanie dziewczynki i jej ojca.

Czemu Tyfus rzuciła urok na członka rady? Żeby zaprezentować widzowi swoje "tajemnicze" zdolności. Efekciarstwo, nic więcej. Jeżeli oglądałeś film "Ghost Rider" jest tam scena w której Blakheart idzie po pustym polu i nagle, ni z tego, ni z owego, rozdziera paszczę i krzyczy do kamery. Dlaczego? Przecież przed nim nie było żywego ducha. Otóż zrobił to do ciebie. Do widza. Osobiście uważam takie zabiegi za sztuczne, wymuszone i charakterystyczne dla słabo reżyserowanych produkcji.

użytkownik usunięty
andrzej_goscicki

Dzięki ! uważam że mogli nakręcić sequel- o ile Captain America 1 był filmem przeciętnym to sequel pobił oryginał. Kto wie może w przypadku Elektry 2 byłoby tak samo ...

ocenił(a) film na 6

Teoretycznie to jest sequel :P. Mam tutaj na myśli Daredevila. Garner do roli Elektry wydaję mi się idealna, podobnie jak Terence Stamp jako Stick. Szkoda że taki słaby film zrobili...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones